NEDEN BEBEK?

Cevabı biraz tüylü.

Bebek Records ismini henüz gelişmekte olan hayvanların yakalandığı ve çoğunlukla ölümcül gençlik hastalığına yakalanan ve bu hastalığı yenen, fakat bu hastalık sebebiyle fazla gelişemeyen kızımdan alıyor. Asıl ismi Mishka olmasına rağmen yabancılar tarafından sürekli gözlerinin içine bakılarak sorulan “bebek mi?” sorusundan ötürü kızımın ismi kendisine daha çok yakışan “Bebek” olarak kaldı.

Bebek Records da, tıpkı kızım gibi “Cover Production” ismiyle kurulmuş ve tescillenmişti ancak kızım bu dünyadan göçtükten sonra ismini en büyük tutkum olan müzikle birlikte anmak istedim.

IMG_4542

VİZYON & MİSYON

Neden bizimle çalışmalısınız?

İlk arkadaşlarımdan biri piyanistti. Bugün Türkiye’nin sayılı piyanistlerinden ve bana kardeşten öte bir dost. Onunla birlikte müziği, anlamını, notaların ruhumun derinliklerine dokunmasını keşfettim. Onun sayesinde onlarca, belki yüzlerce müzisyenle tanıştım, dost oldum.

Yirmi yıldan uzun süre boyunca hangi sektöre, hangi işe bakarsanız bakın, artık iskeletini, hücrelerini görebilir olursunuz. Ben de baktığım yerden eğer müzik piyasasında başarılı olmak isteniyorsa bu işin ancak ve ancak yüksek meblağlı yatırımlarla olabileceğini, yeteneğin çoğu zaman ilk 3’e bile girmediğini üzülerek gördüm.

Oysa maddi imkanı olmayan ancak çok kaliteli besteler, güfteler üreten sanatçılar vardı. Birinin bir şey yapması, bu insanlara en azından bir sıçrama tahtası vazifesi görmesi gerekiyordu. Ben, “biri” olmaya karar verdim.

Bebek Records’a parçanızı ve/veya şarkı sözünüzü gönderdiğinizde ilk önce adınıza tescillenir. Bu işlemden ücret alınmaz. Muvaffakat istenmez. Sanatçının ürettiği eser ancak sanatçıya aittir, biz bunun belgelenmesinde yardımcı oluruz. Sanatçıyla vizyon ve frekansımız tutuyor ise, o yeterince para kazandığına ikna olana kadar bir kuruş para talep etmeyiz. Sanat ve sanatçı için taş atıp kolumuzu yormaya hazırız.

HEYECANLI MISINIZ?

Bir de bize sorun!

Eserinize inanıyorsanız, bizi arayın, tanışalım. Birbirimiz için neler yapabileceğimizi görelim. Sanat ve müzik kazansın.